گراهام پاتر سرمربی جدید چلسی

بعد از اخراج توماس توخل ازچلسی یک روز بعد از شکست این تیم مقابل دیناموزاگرب در لیگ قهرمانان اروپا، از گراهام پاترسرمربی وقت برایتون به عنوان مهمترین گزینه چلسی برای جانشینی او یاد می‌شد. اما رسانه‌ها گزینه‌های دیگری مثل مائوریسیو پوچتینو و زین‌الدین زیدان را هم برای این پست مطرح می‌کردند.

در نهایت مذاکرات چلسی با برایتون برای جلب رضایت این باشگاه به نتیجه رسید و آبی‌های لندن دقایقی پیش با انتشار بیانیه‌ای رسمی از امضای قرارداد پنج ساله با گراهام پاتر خبر دادند. پاتر از این پس به عنوان سرمربی روی نیمکت چلسی خواهد نشست.

پاتر یکی از هیجان‌انگیزترین مربیان فوتبال است. او مسیرش را در سوئد آغاز کرد و سپس به فوتبال انگلیس آمد و چهار فصل گذشته را در تیمهای انگلیسی سپری کرد. این مربی 47ساله تحصیلات دانشگاهی در رشته‌هایی غیر مرتبط با ورزش دارد و از تجربیاتش برای ایجاد رویکردی مشارکتی همراه با نگاه به آینده استفاده کرده و تیم‌هایش فوتبالی هجومی و معطوف به پیروزی ارائه می‌دهند.

گراهام پاتر بعد از امضای قرارداد با چلسی گفت:” بی‌نهایت مفتخرم که از این پس نماینده باشگاه چلسی خواهم بود. اینجا یک باشگاه فوتبال بی‌نظیر است. از همکاری با مالک جدید باشگاه هم هیجان‌زده‌ام و بی‌صبرانه منتظرم با بازیکنانم کار را شروع کنم تا در کنار هم تیم و فرهنگی بسازیم که هواداران بی‌نظیرمان به آن افتخار کنند. همینطور می‌خواهم از صمیم قلب از باشگاه برایتون تشکر کنم که اجازه داد از این فرصت استفاده کنم. به خصوص از تونی بلوم رئیس باشگاه و از همه بازیکنان برایتون، کادر فنی و همه هواداران که در دوران حضورم در آن باشگاه همیشه از من حمایت کردند”.

جدیدترین ها

عضویت در خبرنامه

جدیدترین اخبار و اطلاعیه های دنیای ورزش را دریافت کنید.