شروع ایده:

ایده اولیه‌ی کلین شیت، در جمعی دوستانه و در نوروز 1399 شکل گرفت. فرآیند طراحی و توسعه از همان روزها آغاز شد اما در تابستان سرعت بیشتری گرفت. محصول اولیه در زمستان سال ۱۳۹۹ آماده شد؛ و به طور آزمایشی در بستر اندروید روی مارکت‌های مختلف منتشر شد. بازخورد خوب و نظرات سازنده کاربران، به کلین شیت کمک کرد تا نسخه‌ای با امکانات بیشتر را در اختیار کاربران قرار دهد، تا همزمان با توسعه محصول از لحاظ تکنیکی رضایت کاربران نیز مد نظر قرار بگیرد.

جذب سرمایه:

یک سال بعد و در اردیبهشت ماه 1400، با جذب سرمایه اولیه از سوی توسعه زیرساخت‌های فناوری‌های نوین ارزش، فرآیندهای این استارتاپ شکلی رسمی‌تر به‌خود گرفت و روند توسعه کلین شیت نیز سرعت گرفت. با ملحق شدن افراد جدید به تیم و به کمک آن‌ها، کمپین‌ها و برنامه‌های متفاوتی همزمان با رویداد‌های ورزشی و اجتماعی برگزار شد که به توسعه اجتماعی و بیزینسی کلین شیت کمک زیادی کرد. برای مثال کمپین ویژه یورو 2020 منجر به جذب 25 هزار کاربر جدید و وفادار شد.

افق‌های پیش رو :

از نخستین روز تا به حال، کلین شیت به طور مداوم ویژگی‌ها، فناوری‌ها و ابزارهای تازه‌ای را به کاربرانش معرفی کرده است. از بخش اختصاصی ثبت پیش‌بینی‌ها و جداول و نتایج زنده گرفته تا فوتبال فانتزی با شاخص‌ها و محاسبات کاملا اختصاصی. این فرآیند طراحی، انتشار و بهینه‌سازی ویژگی‌ها با روندی مطلوب ادامه یافته و در جریان است. کلین شیت که در نخستین روزها حداکثر 100 کاربر ثبت نام شده داشت، این روزها در مسیر رسیدن به جذب 200 هزار کاربر است.
در آینده نیز فرآیندهای تحقیق و توسعه از سوی تیم کلین شیت ادامه خواهد یافت. فوتبال فانتزی از مهمترین بخش‌ها برای توسعه کلین شیت در آینده خواهد بود که نوعی اختصاصی از این بازی جذاب را در اختیار علاقه‌مندان قرار خواهد داد.
همچنین تیم مارکتینگ کلین شیت در بحث‌های داغ و وایرال به مقضی زمان پیشگام است، که در حال حاضر لقمه‌های محتوایی کوچک ( مانند گیف‌های کوتاه ویدیویی، توییت‌ها، اینفوگرافیک‌ها) جزو این دسته است و کلین شیت تمرکز ویژه‌ای روی این موضوع خواهد داشت.
همچنین تیم کلین شیت از بهبود فیچرهای اصلی فعلی مانند مسابقه پیش‌بینی، گزارش کامل عملکرد بازیکنان و تیم‌ها، نتایج زنده و سایر موارد مشابه، غافل نخواهد شد.